JBL Pronovo Botia Tab M 250ml
Brand: JBL
Price: €11,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: a3874f88-a094-46ac-8816-87b2baa574e5
Description
Futterart: Alleinfutter
Zusammensetzung: Spirulina Lachsmehl Weizenkeime Garnelenmehl Reismehl Sojamehl Weizenmehl Grünmehl Apfelfaser Weizenkleber Krillmehl Maismehl Hefeextrakt Kartoffelflocken Spinat
Analytische Bestandteile: Protein (33.0%) Fettgehalt (6.0%) Rohfaser (6.0%) Rohasche (8.0%)
Zusatzstoffe: 1b306(i) Farbstoffe werden von JBL nicht zugesetzt Vitamine pro kg Vitamin A 25000 I. E. Vitamin D₃ 3000 I. E. Vitamin E 300 mg Vitamin C 200 mg
Futtermittelunternehmer: JBL GmbH & Co. KG Dieselstraße 3 67141 Neuhofen Deutschland
Gewicht: 150 g
Menge: 250 ml
Anwendungsgebiet: Süßwasser
Schwimmbereich: sinkend
empfohlene Tiergröße: 1 - 20 cm
Beschaffenheit: Futtertabletten
Verpackungsart: Dose
Specifications
| Produkttypen | Zierfischfutter, Aquariumfutter |
|---|---|
| Futterart | Alleinfutter |
| Zusammensetzung | Spirulina Lachsmehl Weizenkeime Garnelenmehl Reismehl Sojamehl Weizenmehl Grünmehl Apfelfaser Weizenkleber Krillmehl Maismehl Hefeextrakt Kartoffelflocken Spinat |
| Analytische Bestandteile | Protein (33.0%) Fettgehalt (6.0%) Rohfaser (6.0%) Rohasche (8.0%) |
| Zusatzstoffe | 1b306(i) Farbstoffe werden von JBL nicht zugesetzt Vitamine pro kg Vitamin A 25000 I. E. Vitamin D₃ 3000 I. E. Vitamin E 300 mg Vitamin C 200 mg |
| Futtermittelunternehmer | JBL GmbH & Co. KG Dieselstraße 3 67141 Neuhofen Deutschland |
| Gewicht | 150 g |
| Menge | 250 ml |
| Anwendungsgebiet | Süßwasser |
| Schwimmbereich | sinkend |
| empfohlene Tiergröße | 1 - 20 cm |
| Beschaffenheit | Futtertabletten |
| Verpackungsart | Dose |
Reviews
Arrived well packaged, very pleased
Exactly what I needed. Very happy with this.
Excellent stuff
Exactly as the description, cheers!
Very happy indeed 👍
Exceeded my expectations in every way. Packaging was great as well.
Very happy with this purchase
Perfect 👍
Quality is excellent. Worth every penny
Quality is top tier
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.